Мінерально-сировинні ресурси

Лікувальні мінеральні води УкраїниЗначними та різноманітними за хімічним складом, лікувальними властивостями й географією поширення є запаси мінеральних вод.
Україна характеризується чималим багатством і великою різноманітністю мінеральних вод, які зосереджені в усіх її областях. Ці води повсюдно використовуються як столові. Особливу цінність мають води лікувальних властивостей.
Україна широко відома в світі своїми унікальними високоефективними мінеральними лікувальними водами типу «Нафтуся». Їх запаси розміщені в двох регіонах західної частини країни – в районі Трускавця і поблизу Східниці (Львівська обл.), а також у районі Сатанова (Хмельницька обл...) і прилеглої до нього території (включаючи Тернопільську обл.). Ці води мають високі лікувальні властивості. Вони характеризуються підвищеним вмістом органічних речовин (0,01-0,03 г/л). На їх базі (особливо Східниці і Сатанова) є практично необмежені можливості для розширення санаторно-курортного господарства з метою задоволення потреб населення багатьох країн.
Лікувальні мінеральні води різноманітного хімічного складу (без вмісту специфічних компонентів) є в регіонах Морщина, Олеська (Львівська обл.), Миргорода (Полтавська обл.), у прилеглих до Чорного та Азовського морів районах Одеської, Миколаївської, Запорізької та Донецької областей, в також Криму.

У Карпатах є значні ресурси вуглекислих вод: типу нарзану – гідрокарбонатно-кальцієві (до 1 г/л), єсентуки –гідрокарбонатрієві (6-7 г/л), арзні – хлоридно-натрієві (12-95 г/л). в окремих місцях цим водам властивий підвищений вміст заліза, кремнекислоти, миш’яку. Вони поширені на Закарпатті (особливо в районі Сваляви), в північній частині Українських Карпат, а також у східній частині Кримської обл. (типу єсентуки та арзні).
З виходом на поверхню і неглибоким заляганням Українського кристалічного масиву в багатьох місцях зв’язані великі запаси радонових вод. Горизонти радонових вод простягаються з північно-західної частини країни через усю її центральну територію аж до Азовського моря. В окремих місцях (Хмельник Вінницької обл. – вміст радону від 50 до 1500—2000 сман/л, мінералізація 0,3-75 г/л; Житомир, Миронівка, Біла Церква Київської обл.; Полонне Хмельницької обл. та ін.) ці води використовуються для лікувальних цілей.
У країні є значні запаси сульфідних вод. Їх хімічний склад досить різноманітний: мінералізація коливається від 0,6 до 35 г/л, вміст сірководню досягає 0,01-0,06 г/л. Найбільші запаси цих вод зосереджені в Прикарпатті, а також на Поділлі. Тут нараховується велика кількість родовищ сульфідних вод. Використовуються для лікувальних цілей сульфідні води на курортах Шкло, Немирів, Любінь Великий (Львівська обл.), Черче (Івано-Франківська обл.). Ймовірні запаси цих вод є в Причорномор’ї.
Цінні лікувальні властивості мають йодні, бромні та йодобромні води. Вміст йоду в них становить 0,01-0,1 г/л; мінералізація цих вод висока (100-300 г/л). переважають хлоридно-натрієві води. Їх ресурси зосереджені в Прикарпатті, Приазов’ї та сході країни.
Кременисті води мають в Україні досить обмежене територіальне поширення. Вони зустрічаються в районі Харкова, західній частині Закарпаття, південно-східній частині Тернопільщини, на Хмельниччині. Мінералізація води становить 0,2-1,4 г/л. Серед кременистих вод відомі березівська, кам’янець-подільська, хмельницька та ін.
Лікувальне значення мають води Чорного та Азовського морів. Ці води (особливо чорноморські) високо мінералізовані; вони складаються з більш як 60 хімічних елементів, у тому числі натрію, кальцію, брому, бору, літію та ін. сполуки цих елементів позитивно впливають на організм людини; морські ванни, як повітря приморських районів, насичене парами морської води, мають лікувальне значення.
Практично необмежені запаси, лікувальні цінності та унікальність названих ресурсів дозволяє створити в Україні рекреаційно-оздоровчі центри світового значення.

Крмментарии в настоящее время закрыты, но вы можете обратная с Вашего собственного сайта.

Комментарии закрыты

Свяжитесь с нами, и наши специалисты подберут для Вас оптимальный вариант и проконсультируют по любому вопросу.

БУРВОДПРОЕКТ

Мы поможем подобрать идеальное решение для Вас. Если у Вас есть вопросы, Вы можете нам написать, и наши менеджеры Вам оперативно ответят.

БУРВОДПРОЕКТ